НОВИНИ

Перший візит в Україну новопроизначеного почесного консула України у м.Шіофок п.Золтана Хорвата буде здійснено у Закарпатську область

Пан Почесний консул Золтан Хорватта пан Генеральний консул Угорщини у м. Ужгород Йожеф Бугайла 11 грудня разом відвідають НВК «Ялинка» з метою вручення різдвяних подарунків, переданих малюками дитячого садочку «Ньолцсінвіраг», що у м. Шіофок, та сюрпризів від Генерального консульства Угорщини в Ужгороді з нагоди різдвяних та новорічних свят, що наближаються.

У НВК «Ялинка» вже роками працює угорська група, де діти різного віку разом вивчають мову країни-сусіда під керівництвом угорськомовної виховательки.

 Генеральне консульство Угорщини у м. Ужгород приділяє постійну увагу розвитку рівня знання мови дітей та бере участь у святкових програмах НВК у якості запрошеного гостя.

 Керівництво та співробітники НВК «Ялинка» вже давно планують налагодити контакти з подібним закладом в Угорщині. Відтак сподіваємось, що візит пана Золтана Хорвата сприятиме реалізації таких планів.

 

http://life.ko.net.ua/?p=71133     

10 жовтня в Ужгородському міському територіальному центрі надання соціальних послуг

відбувся святковий концерт з нагоди відзначення Дня людей похилого віку.

       Зауважимо, що міжнародний день людей похилого віку проголошений 50 сесією

Генеральної Асамблеї ООН і відзначається у всьому світі 1 жовтня. Україна, як

повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року

щорічно відзначає цей день.

      Вихованці ужгородського НВК «Ялинка» принесли чудовий осінній настрій у заклад, адже

одягнені у яскраві барви осіннього листя та грибочків дітки запали до серця кожному з

присутніх.

      Вихователь угорської групи навчально-виховного комплексу «Ялинка» Еріка Чубірко:

«Наші дітки дуже готувалися до свята осені і у зв’язку з недавнім відзначенням Дня людей

похилого віку ми вирішили організувати цей благодійний концерт. Тут дітки мали змогу

показати свій виступ, те що вивчили разом з музичним керівником та підтримати людей

похилого віку, трохи урізноманітнити їхнє щодення та зробити їм невеличке задоволення

дитячими виступами, співами та віршами».

       Це був перший виступ вихованців НВК у соціальному центрі, такий собі дебют. Загалом

перед мешканцями закладу виступило близько 20 діток різного віку від 3-5 років до

другого класу початкової школи. Додамо, що дітки співали та розповідали вірші на двох

мовах – українській та угорській.

 

 

 

 

УРА! У нас відкрито угорськомовну групу!

Угорську мову відтепер вивчатимуть дошкільнята у спеціальній групі Ужгородського навчально-виховного комплексу з поглибленим вивченням іноземних мов «Ялинка» (мікрорайон «Шахта»).

В принципі, угорську мову малюки вивчали тут і раніше – діяв спеціальний гурток. Як розповіла на церемонії відкриття директор СНВК Світлана Рибак, два роки батьки діточок клопотали, щоб в «Ялинці» відкрили спеціальну угорськомовну групу – і ось, нарешті, це стало можливим – за сприяння Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, обласної та міської влади..

 

Відкриття групи, яке відбулося у понеділок, 3 квітня, стало справжнім святом. Привітати діточок та колектив СНВК прийшли Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін. А представник міського управління освіти Ольга Юрик повідомила, що вивчається питання відкриття в «Ялинці» також класу початкової школи з угорською мовою навчання.

Дітки з груп дитсадка та першокласники «Ялинки», які вивчали угорську мову на гурткових заняттях, показали невеличкий концерт – пісеньки та веселі віршики (ясна річ, що угорською).

А після перерізання символічної стрічки поважні гості, батьки та журналісти оглянули навчальне й ігрове приміщення групи, спальню та інші умови для діток. А самі дітки відразу почали «обживати» свої нові «володіння».

Більше – у фотографіях Костянтина Черкая